گروه پخش زعفران عمده شما را به خرید بهترین زعفران منطقه قائنات با بهترین نوع بسته بندی زعفران دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت خرید زعفران کشاورز مشهد

قیمت خرید زعفران کشاورز مشهد

قیمت خرید زعفران کشاورز در مشهد چند است؟ آیا می توان مستقیم خرید زعفران در مشهد انجام داد؟ از کجا در مشهد خرید مستقیم زعفران انجام دهیم؟

سطح زیر کشت زعفران که در 12 سال مورد بررسی قرار گرفته است از 12077هکتار به 47208 هکتار رسیده است. کمترین سطح زیر کشت زعفران در سال زراعی 67 و 68 بود و در سال 1380 روند افزایش سطح زیرکشت ادامه داشت به طوری که در طی دوره مورد بررسی سطح زیر کشت محصول 3.9 برابر شده است و به طور متوسط از رشد سالانه ‌ای معادل 22.4در صد برخوردار بوده است.

براساس آمار موجود در سال زراعی 79 و 80 بیشترین سطح زیرکشت زعفران در استان خراسان معادل 46319 هکتار می‌ باشد. پس از استان خراسان استان‌ های فارس، کرمان و یزد به ترتیب مقام ‌های دوم تا چهارم را به خود اختصاص دادند.

در سال 1380 میزان تولید زعفران معادل 160 تن بوده است. طی سال‌ های 67 تا 80 تولید زعفران از رشدی معادل 178% برخوردار بوده به طوری که رشد متوسط سالانه آن معادل 13/7 در صد بوده است و تولید به میزان 2.8 برابر افزایش داشته است.

در سال زراعی 1379 تا 1380 متوسط عملکرد زعفران کشور 3/4 کیلوگرم در هکتار بوده است که نسبت به سال ماقبل آن نیم کیلوگرم در هکتار افزایش و نسبت به سال زراعی 67 تا 68، 1.4 کیلوگرم در هکتار کاهش داشته است.

در دوره مورد بررسی، بیشترین مقدار عملکرد زعفران 6/3 کیلوگرم در هکتار مربوط به سال زراعی 73 تا 74 و کمترین آن با 2/9 کیلوگرم مربوط به سال زراعی 78 و 79 بوده است.

علت این کاهش، مستقیماً به افزایش مزارع جدید ارتباط دارد که در سال ‌های اول از بازدهی اندکی برخوردار بوده است. همچنین طبیعی است که خشک‌ سالی‌ ها نیز بر عملکرد زعفران اثر منفی می‌ گذارد.

کشور ایران یکی از بهترین نقاط جهت صادرات زعفران محسوب می شود. شهر مشهد به دلیل امکانات فراوانی که دارد سالانه به مقدار زیادی انواع زعفران مرغوب را صادرات می کند.

فروشگاه زعفران کشاورز به عنوان یک نمایندگی اینترنتی خرید انواع زعفران را در دستور کار خود قرار داده و این عمل را انجام می دهد. چنانچه قصد خرید زعفران در مشهد را دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشید.

حمید قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

گروه پخش زعفران عمده شما را به خرید بهترین زعفران منطقه قائنات با بهترین نوع بسته بندی زعفران دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید