گروه پخش زعفران عمده شما را به خرید بهترین زعفران منطقه قائنات با بهترین نوع بسته بندی زعفران دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید زعفران از کشاورز

آنچه در این مقاله می خوانید...

زعفران چیست؟تفاوت زعفران با دیگر گیاهان
خرید زعفران از کشاورز

خرید زعفران از کشاورز را در کدام شهر به صورت مستقیم انجام دهیم؟ آیا می توان قیمت زعفران را به روز از منبع مورد اطمینان سوال کرد و خرید؟ شرایط خرید زعفران به چه شکل است؟

زعفران درجه یک خراسان از محصولاتی است که در تمام ایران به صورت خرده و عمده خرید و فروش می شود. چنانچه قصد خرید زعفران از کشاورز را دارید می توانید با مراکز معتبر خرید و فروش زعفران در مشهد در ارتباط باشید.

زعفران چیست؟

زعفران از معدود گیاهان زراعی است که از لحاظ اکولوژیکی و فیزیولوژیکی و فنولوژیکی تفاوت قابل ملاحظه ای با گیاهان زراعی دیگر دارد. هرچند در مورد بسیاری از گیاهان زراعی آنقدر وجوه مشترک فراوان است که می توان یافته های پژوهشی یک گیاه را در مورد گیاه دیگری نیز به کار برد.

 

تفاوت زعفران با دیگر گیاهان

ولی زعفران گیاه منحصر به فردی است که حداقل در موارد زیر تفاوت عمده ای با گیاهان زراعی دیگر دارد:

۱- گل آن قبل از هر اندام هوایی دیگر ظاهر می شود و پس از ظهور گل،اندامهای رویشی دیگر سر از خاک بیرون می آورد. این خصوصیت به معنی تکیه گیاه در تجمع مواد ذخیره ای در بنه است.

۲- شروع فصل گلدهی آن با شروع سرمای پاییزی مواجه است،در صورتی که در گیاهان زراعی دیگر گلدهی همزمان با فصل گرم و مطلوب می باشد.

۳- اندام اقتصادی اکثر گیاهان زراعی،اندام های رویشی،دانش،ریشه و یا کل گل می باشد. زعفران تنها گیاهی است که بخش کوچکی از گل یعنی کلاله آن به عنوان بخش اقتصادی گیاه مطرح است.

۴- برای گیاهان زراعی ضریب برداشت تعریف می شود مقدار این ضریب در گیاهان زراعی متفاوت است. معمولاً ضریب برداشت در گیاهان زراعی متداول مثل غلات،حبوبات گیاهان روغنی از ۳۰ درصد تا ۶۰ درصد متفاوت است و نشانگر بخشی از عملکرد بیولوژیکی است که به عملکرد اقتصادی تبدیل می‌گردد. در صورتی که ضریب برداشت زعفران از نیم درصد هم پایین‌تر است و از این جهت نیز گیاهی منحصر به فرد است.

۵- واکنش گیاهان زراعی به عملیات زراعی و نهاده ها از جمله آب در طول فصل رشد و خصوصاً در تابستان مثبت است در صورتی که پاسخ گیاه زعفران به نهادها از الگوی ویژه‌ی پیروی می نماید.

به دلایل بالا خرید زعفران از کشاورز به دلیل دسته اول بودن، مزایای بسیار زیادی دارد. چنانچه به دنبال قیمت روز زعفران هستید و دوست دارید زعفران را مستقیم از کشاورز و دست اول از مکان های معتبر خریداری کنید، از طریق راه های زیر با ما در ارتباط باشید.

حمید قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

گروه پخش زعفران عمده شما را به خرید بهترین زعفران منطقه قائنات با بهترین نوع بسته بندی زعفران دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید