قیمت زعفران نگین صادراتی

آنچه در این مقاله می خوانید...

خریداران عمده زعفران صادراتی ایران کدام کشورها هستند؟سهم ایران از صادرات زعفران به کل جهان چقدر است؟چه مجوزهایی برای صادرات زعفران نیاز است؟مدارک مورد نیاز برای تنظیم اظهارنامه زعفران صادراتیآیا تولید زعفران نگین صادراتی با دیگر زعفران ها متفاوت است؟قیمت زعفران نگین صادراتی تحت تاثیر چه عواملی قرار دارد؟چه آزمایشاتی روی زعفران صادراتی انجام می شود؟قیمت زعفران نگین صادراتی در سال 1401
قیمت زعفران نگین صادراتی

برای اطلاع از قیمت زعفران نگین صادراتی تا پایان این مقاله با ما همراه باشید یا مستقیم با مسئول فروش مجموعه زعفران اعلا ارتباط بگیرید. چگونه می توان زعفران نگین صادراتی را با کیفیت فوق‌العاده عالی و قیمت مناسب تهیه کرد؟  آیا با انواع زعفران صادراتی و تفاوت بین آن آشنا هستید؟ برای صادرات زعفران چه مجوزهای لازم است؟ آیا نحوه تولید زعفران نگین صادراتی و سرگل صادراتی متفاوت است؟ قیمت زعفران نگین صادراتی تحت تاثیر چه عواملی قرار دارد؟

برای رسیدن به پاسخ سوالات تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

قیمت زعفران نگین صادراتی

خریداران عمده زعفران صادراتی ایران کدام کشورها هستند؟

کشورهایی مانند عمان، روسیه، امارات متحده عربی، آمریکا، ایتالیا، اسپانیا، هند، سوئد، فرانسه، آرژانتین، هنگ‌کنگ، بریتانیا، عربستان سعودی و سوئیس از بزرگترین مجموعه خریداران زعفران صادراتی ایران محسوب می‌شوند.

کشورهای روسیه و عراق میانه خوبی با کالای ایرانی داشته و حمایت خود را از محصولات مرغوب ایرانی بیان نمودند. صادرات زعفران به روسیه به طور چشمگیری در سالهای اخیر افزایش یافته و به دنبال آن می توان روی صادرات زعفران به عراق نیز ز حساب باز کنید.

سهم ایران از صادرات زعفران به کل جهان چقدر است؟

متأسفانه سهم ایران در زعفران صادراتی بسیار ناچیز است. علت این امر این است که ایران صادرات فله ای زعفران دارد و به همین دلیل کشورهای خریدار زعفران ایران را به صورت فله ای خریداری کرده و سپس اقدام به بسته بندی با برند خود و سپس عرضه به بازار با قیمت های بسیار بیشتر می نماید به همین جهت سهم کمتری نصیب ایران می شود.

اگر می خواهیم جایگاه واقعی ایران در بازار جهانی تثبیت شود بهتر است این محصول را با بسته بندی معتبر و منحصر به فرد صادر نماییم تا سایر کشورها نتوانند از زعفران ایرانی برای پیشبرد اهداف خود و با نام خودشان استفاده کنند.

قیمت زعفران در روسیه

چه مجوزهایی برای صادرات زعفران نیاز است؟

اگر قصد راه‌اندازی شرکت صادراتی زعفران برای ارسال زعفران به خارج از کشور را دارید در ابتدا باید مدارک و مجوزهای آن را تهیه کرده و به گمرک مرحله صدور زعفران اداره ارائه دهید. این مدارک عبارتند از:

 1. کارت بازرگانی صادر کننده زعفران
 2. مجوز صدور زعفران صادراتی
 3. صورت عدلبندی
 4. گواهینامه بهداشت زعفران صادراتی
 5. گواهینامه استاندارد
 6. گواهینامه قرنطینه دامی و نباتی
 7. معرفی نامه اظهار کننده زعفران به گمرک

بعد از کسب مجوز ها زعفران را باید به گمرک محل صدور برده و پس از صدور قبض انبار اظهارنامه صادراتی آن را تنظیم کنید. برای تنظیم اظهارنامه کالای صادراتی مدارک لازم ضمیمه شده و به قسمت احراز هویت گمرک تحویل داده میشود. در ادامه مدارک مورد نیاز برای تنظیم اظهارنامه زعفران صادراتی را خواهیم گفت.

مدارک مورد نیاز برای تنظیم اظهارنامه زعفران صادراتی

 1. مشخصات صادر کننده زعفران
 2. مشخصات اظهار کننده زعفران
 3. مشخصات خریدار
 4. کشور محل صدور
 5. کشور مبدا
 6. شرایط معامله زعفران صادراتی
 7. مشخصات وسیله حمل و مبدا بارگیری
 8. مشخصات زعفران از نظر نوع، تعرفه، وزن و …
 9. مشخصات محموله از نظر بسته بندی و نوع بسته بندی، مقدار، علامت و …
 10. ریز اقلام هزینه های گمرک
 11. نام گمرک، شماره و مشخصات ثبت اظهارنامه

قیمت زعفران نگین صادراتی

آیا تولید زعفران نگین صادراتی با دیگر زعفران ها متفاوت است؟

شرایط تولید زعفران نگین صادراتی نسبت به زعفران های دیگر کمی متفاوت است و لازم است برای تولید زعفران نگین صادراتی با کیفیت، دقت بیشتری به کار گرفت.

برای تولید این نوع زعفران صادراتی هرچه آب و هوا معتدل تر و زمین های زیر کشت به کوه نزدیک تر باشد ریشه های قوی تری داشته که باعث مرغوبیت این نوع زعفران می شود.

برای کشت زعفران نگین صادراتی باید تغذیه زمین مناسب باشد، در کنار کود شیمیایی، استفاده از محلول پاشی نیز ضرورت دارد. این محلول پاشی معمولا در اواخر بهمن تا اوایل اسفند صورت گیرد. البته باید توجه کنید که بعد از محلول پاشی، آبیاری انجام گیرد تا آسیبی به پیاز و گل زعفران وارد نشود.

مورد دیگری که در تولید این نوع زعفران صادراتی باید دقت کرد شیوه خشک کردن آن است. پس از خشک شدن مرحله جداسازی زعفران از گل آغاز می شود. در این روش باید دقت شود تا مقداری ریشه زعفران صادراتی همراه پوشال باشد.

گل های زعفران در ابتدای فصل برداشت، کلاله (ریشه) قوی تری دارد، لذا برای تولید زعفران نگین صادراتی باید از آن استفاده کرد.

اصولا هر کیلو زعفران نگین صادراتی از چیزی حدود 100 کیلو گل با کیفیت به دست می آید به همین دلیل است که قیمت زعفران صادراتی نگین بسیار بالا است.

قیمت زعفران نگین صادراتی تحت تاثیر چه عواملی قرار دارد؟

مسئله خرید و فروش زعفران صادراتی و قیمت زعفران نگین صادراتی را از دو منظر می‌توان بررسی کرد. در نگاه اول، قیمت فروش زعفران در حالتی محاسبه می شود که هزینه های اولیه برای کاشت و پرورش گل های زعفران، دستمزد نیروی کار و هزینه های بسته بندی به طور کامل دسته بندی و محاسبه شود.

در حالت دوم، محاسبه هزینه های کاشت و پرورش زعفران و محاسبه قیمت زعفران صادراتی برای افرادی است که قصد راه‌اندازی کسب و کار جدیدی را در این زمینه دارند. در این شرایط، نیاز به تهیه یک طرح جامع کسب و کار برای راه‌اندازی طرح کاشت زعفران الزامی است.

برای این کار هزینه های سال اول تولید و سال دوم تولید به طور دقیق باید محاسبه شود. هزینه های دستمزد نیروی کار در طول یک سال و هزینه های برداشت گل های زعفران به صورت سالانه حساب می شود. تمام این موارد در قیمت زعفران صادراتی نقش دارد…

قیمت زعفران نگین صادراتی

چه آزمایشاتی روی زعفران صادراتی انجام می شود؟

شرکت صادرات زعفران باید همواره محصول زعفران خود را در آزمایشگاه ها مجهز آزمایش کند و آیتم های زیر را برای داشتن زعفرانی با کیفیت در نظر داشته باشد:

 • بررسی و استخراج رنگ اضافی زعفران صادراتی
 • تست قدرت رنگ دهی
 • بررسی رطوبت زعفران صادراتی
 • مقدار مواد محیطی و مواد به جا مانده از گل در زعفران صادراتی
 • انحلال پذیری عصاره در آب سرد
 • رنگدانه ها
 • نیتروژن آن
 • فیبر خام

ما عمده فروش زعفران هستیم. عمده فروشان و شرکت‌های پخش مواد غذایی و تمامی عزیزانی که قصد فعالیت در زمینه زعفران را دارید می‌توانند برای تهیه انواع زعفران اعلا با ما در ارتباط شوند.

قیمت زعفران نگین صادراتی در سال 1401

قیمت زعفران نگین صادراتی سال 1401 را می توانید از سایت زعفران اعلا به صورت آنلاین مشاهده کنید. سفارش هایی با حجم بالا شامل تخفیف می شود که می توانید با مسئول فروش این مجموعه ارتباط بگیرید.

قیمت زعفران در عراق

محمد قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: محمد قربانی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120756944

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: marketsaffron.ir@gmail.com

گروه پخش زعفران عمده شما را به خرید بهترین زعفران منطقه قائنات با بهترین نوع بسته بندی زعفران دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما  از طریق واتساپ ارتباط بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید