قیمت یک مثقال زعفران سرگل قائنات

آنچه در این مقاله می خوانید...

انواع زعفران و تفاوت‌های آنزعفران دسته دخترپیچ چیست؟زعفران پوشال چیست؟سرگل زعفران چیست؟زعفران نگین پوشال یا نگین سوپر چیست؟شبه نگین چیست؟
قیمت یک مثقال زعفران سرگل قائنات

اگر به دنبال قیمت یک مثقال زعفران سرگل قائنات هستید و می خواهید زعفران سرگل قائنات درجه یک را بخرید می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید.

همانطور که می‌دانید ما انواع قیمت یک مثقال زعفران قائنات داریم و به خاطر نوع زعفرانی که در آن استفاده می شود قیمت های متفاوتی را می گیرند. برای اینکه با انواع قیمت گذاری ها آشنا شوید باید ابتدا انواع زعفران و تفاوت های آن ها را بشناسید که در ادامه به آن ها می پردازیم.

انواع زعفران و تفاوت‌های آن

کسانی که با زعفران آشنایی دارند می‌دانند انواع زعفران متفاوتی در بازار وجود دارد که قیمت‌های مختلفی دارند. در واقع منظور از انواع زعفران و قیمت در تقسیم‌بندی، محل تولید و یا شرکت بسته‌بندی کننده و یا تنوع کشت زعفران نیست و این موضوع تنها به بخش قرمز و زرد رنگ رشته زعفران برمی‌گردد.

[su_animate]پیشنهاد میکنیم مقاله فروش عمده زعفران صادراتی در مشهد را هم مطالعه نمایید.[/su_animate]

تقسیم‌بندی زعفران در ایران معمولا ۳ نوع اصلی را شامل می‌شود و انواع دیگر معمولا حالتی خاص از این ۳ نوع می‌باشند. قبل از تشریح انواع زعفران لازم به یادآوری است که منظور از کلاله، قسمت قرمز رنگ و منظور از خامه، بخش زرد رنگ رشته زعفران می‌باشد.

زعفران دسته دخترپیچ چیست؟

زعفران دسته یا زعفران دسته دخترپیچ اصلی‌ترین و پایه‌ای ترین نوع زعفران بوده که از کنار هم چیده شدن و خشک شدن تمامی یک رشته زعفران (شامل کلاله و خامه) به‌دست می‌آید. بخش خامه معمولا ۳ تا ۵ میلیمتر بوده و بسته به کیفیت زعفران، بخش کلاله می‌تواند از آن بلندتر یا کوتاه‌تر باشد.

چینش رشته‌ها بر روی هم یا به حالت یک‌سویه و یا دوسویه می‌باشد. در چینش یک‌سویه، کلاله‌ها روی یکدیگر و خامه‌ها نیز بر روی هم قرار می‌گیرند. در چینش دو سویه، کلاله‌ها در دو طرف و خامه در وسط قرار می‌گیرد.

[su_animate]پیشنهاد میکنیم مقاله فروش زعفران کیلویی سرگل قائنات را هم مطالعه نمایید.[/su_animate]

در حالت دوم چون بخش زرد رنگ در وسط قرار می‌گیرد، کلاله جلب توجه بیشتری دارد. از آنجا که دسته‌بندی رشته زعفران معمولا توسط بانوان انجام می‌شود، به زعفران دسته، زعفران دخترپیچ یا دسته دخترپیچ نیز می‌گویند. قیمت یک مثقال زعفران سرگل قائنات که از زیر دسته به دست می آید قیمت بالاتری نسبت به دیگر زعفران ها دارد.

زعفران دسته در درجه‌بندی سازمان ملی استاندارد و نیز استاندارد ۱-۲۵۹، زعفران رشته‌ای درجه ۴ نام دارد. قدرت رنگ دهی زعفران دسته بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ واحد می‌باشد.

قیمت زعفران دختر پیچ کیلویی

زعفران پوشال چیست؟

زعفران پوشال در واقع بخش کلاله قرمز رنگ رشته زعفران به همراه ۱ تا ۳ میلیمتر از بخش خامه زرد رنگ می‌باشد. از آنجا که نسبت به زعفران دسته، مقدار نسبی کلاله بیشتر می‌باشد قدرت رنگ دهی آن نیز بیشتر بوده و بسته به کیفیت آن در حدود ۱۷۰ تا ۲۵۰ واحد خواهد بود. برخی از افراد به دلیل اتصال کلاله به خامه و کاهش احتمال تقلبی بودن، به این نوع زعفران اعتماد بیشتری دارند.

[su_animate]پیشنهاد میکنیم مقاله خرید زعفران درجه یک برای تهران را هم مطالعه نمایید.[/su_animate]

زعفران رشته‌ای درجه ۱، درجه ۲ و درجه ۳ در گروه زعفران پوشال قرار می‌گیرد که درجه بندی آن به درشتی قلم -فرخوردگی و میزان خامه در هر رشته بستگی دارد و در اصطلاح به زعفران پوشالی که دارای قلم های درشت و بدون فرخوردگی و دارای خامه(ریشه) کمتر باشد پوشال قلمدار گویند و به زعفران پوشالی که دارای قلم های معمولی و فرخورده هست و خامه بیشتری دارد پوشال معمولی گویند.

سرگل زعفران چیست؟

از سورت کردن زعفران پوشال زعفران سرگل به دست می آید. قیمت یک مثقال زعفران سرگل قائنات که از این نوع زعفران به دست می آید ممکن است درجه معمولی یا مرغوب یا صادراتی تبدیل شود.

زعفران سرگل، در واقع همان چیزی است که در ذهن اغلب افراد از زعفران وجود دارد. در این نوع، بخش خامه (ریشه) به کلی حذف و کلاله‌های کاملا قرمز رنگ به‌صورت جدا از هم، زعفران خالص را تشکیل می‌دهند. علاوه بر سرگل، عناوین سرقلم، سرریشه و ممتاز را نیز برای این نوع زعفران بکار می‌برند.

تشخیص مرغوبیت سرگل دشوار است و با دو شاخصه “طول کلاله” و “عدم وجود تکه های سفیدی مخلوط با بار که رنگ قرمز به خود گرفته اند” عیار سنجی می شوند و به سه درجه تقسیم میشوند. طوریکه سرگل درجه یک از نگین سوپر گرانتر و سرگل درجه سه اندکی از پوشال قلمدار گرانتر است.

[su_animate]پیشنهاد میکنیم مقاله قیمت روز خرید و فروش زعفران را هم مطالعه نمایید.[/su_animate]

در میان انواع زعفران فوق، قدرت رنگ دهی زعفران سرگل بیشتر از بقیه و در حدود ۲۱۰ تا ۲۶۰ واحد می‌باشد. مصرف زعفران سرگل به نسبت انواع دیگر بیشتر مرسوم می‌باشد. قیمت یک مثقال زعفران سرگل قائنات با توجه به قلم آن ممکن است قیمت متفاوتی داشته باشد.

زعفران نگین پوشال یا نگین سوپر چیست؟

زعفران نگین پوشال در واقع نوع خاصی از زعفران پوشال بوده که در آن رشته‌های سه‌شاخه‌ای کلاله قرمز رنگ و ضخیم و بدون قسمت خامه (زردرنگ) از میان رشته‌های موجود جدا شده و زعفرانی حجیم تهیه می‌گردد. این نوع زعفران به صورت راست و بدون فرخوردگی خشک شده است. زعفران پوشال نگین فاخرترین و گران‌بهاترین نوع زعفران بوده و بالاترین قدرت رنگ‌دهی را دارد (بین ۲۵۰تا ۳۲۰ واحد).

[su_animate]پیشنهاد میکنیم مقاله نرخ قیمت روز خرید و فروش زعفران را هم مطالعه نمایید.[/su_animate]

تولید و فروش زعفران پوشال نگین، به دلیل پروسه زمانبر و پرهزینه و فعالیت بیشتری که برای فرآوری لازم دارد، در سال‌های مختلف معمولا روند کاهشی دارد.

در برخی موارد این نوع زعفران را به نام سوپر نگین نیز می‌نامند. البته اگر رشته ها معمولی و صاف نباشد یا نازک‌تر باشد به آن زعفران نگین هم می گویند.

زعفران سرگل بهتر است یا نگین

شبه نگین چیست؟

زعفران شبه نگین باید تکه های به هم چسبیده نداشته و خوش رنگ باشد و همچنین سه شاخه کلاله از هم جدا نیست ولی انتهای کلاله سفیدی ندارد.
رشته های آن دارای فرخوردگی است و جنس قلم های آن هم باید کلاف باشد.( هنگام برداشتن تکه ای از جنس، حجم زیادتری به همراه آن برداشته شود.)

[su_animate]پیشنهاد میکنیم مقاله قیمت فروش زعفران نرمه را هم مطالعه نمایید.[/su_animate]

این اطلاعات پس از بررسی های مختلف بر روی سایت های مختلفی که در سطح اینترنت منتشر شده بودند در یک جا جمع آوری شده تا شما بهتر بتوانید تصمیم گیری کنید.

اگر به دنبال قیمت یک مثقال زعفران سرگل قائنات هستید و می خواهید زعفران سرگل قائنات را خریداری کنید می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

خانم ابراهیمی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: خانم ابراهیمی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09152612804

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: marketsaffron.ir[at]gmail.com

گروه پخش زعفران عمده شما را به خرید بهترین زعفران منطقه قائنات با بهترین نوع بسته بندی زعفران دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما  از طریق واتساپ ارتباط بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *