گروه پخش زعفران عمده شما را به خرید بهترین زعفران منطقه قائنات با بهترین نوع بسته بندی زعفران دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت زعفران کیلویی در مشهد امروز

قیمت زعفران کشاورز در مشهد

زعفران فله اصل را به صورت عمده از کجا تهیه کنیم؟ فروش زعفران فله به چه صورت می باشد؟ از کجا می توان از قیمت زعفران کیلویی در مشهد اطلاع پیدا کرد؟

سابقه زراعت زعفران بیش از 2500 سال قبل بر می ‌گردد. این گیاه ظاهراً بومی یونان و مناطق مدیترانه ‌ای است، ولی عده‌ ای بر این اعتقادند که رویش گاه اولیه زعفران در دامنه کوه‌ های زاگرس به ویژه ناحیه الوند در ایران بوده است. هرچند در گذشته این گیاه در ایران مرکزی کشت می ‌شده، در حال حاضر زراعت آن به جنوب خراسان و چند نقطه ی دیگر کشور در فارس، کرمان و یزد محدود شده است.

ایران بزرگ ترین تولیدکننده زعفران در جهان است و بیش از 90% زعفران جهان در ایران تولید می‌ شود. این گیاه دارای امتیازات ویژه‌ ای از قبیل نیاز آبی کم، فصل رشد مطلوب از نظر کشاورزان -پاییز و زمستان و اوایل بهار- و اشتغال ‌زایی فراوان، دارد و یکی از منابع اصلی درآمد کشاورزان تولیدکننده زعفران می ‌باشد.

هر هکتار زعفران در طول یکسال زراعی 270 روز کار تولید می‌کند که با توجه به سطح زیر کشت 47208 هکتاری  آن سالانه بیش از 12/7 میلیون نفر روز کار ایجاد می‌ گردد. تولید زعفران ایران در سال ‌های مختلف دارای نوسانات زیادی بوده و عمدتاً تابع نزولات جوی در مناطق تولید است.

تولید زعفران ایران در سال 1380 به میزان 160 تن بوده که بخش اعظم آن نیز به خارج از کشور صادر شده است. به دلیل گرایش جامعه به مصرف افزودنی‌ های طبیعی به جای انواع شیمیایی در مواد غذایی، استفاده از زعفران نیز به عنوان یک رنگ و طعم دهنده ی طبیعی رو به فزونی گذاشته است .

امروز زعفران در صنایع پخت ‌و پز، قنادی، نوشابه و مصارف دارویی کاربردهای فراوانی دارد و اخیراً به دلیل اثرات بیولوژیکی مفید و خصوصاً ضد سرطان بودن آن مورد توجه قرار گرفته است .

علاوه بر کلاله زعفران که بخش تجاری آن است از بقیه اندام‌ های آن نیز می ‌توان استفاده نمود . از گلبرگ زعفران می ‌توان رنگ خوراکی تهیه نموده، زیرا این بخش از گل دارای رنگیزه می‌ باشد. برگ زعفران در تغذیه دام‌ های اهلی قابل مصرف است و از بنه های کوچکی که برای بذر مناسب نیستند نیز می ‌توان در صنایع نشاسته سازی استفاده نمود.

اگر می خواهید به صورت عمده زعفران را بخرید یا از قیمت زعفران کیلویی در مشهد اطلاع پیدا کنید، می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید

حمید قربانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

گروه پخش زعفران عمده شما را به خرید بهترین زعفران منطقه قائنات با بهترین نوع بسته بندی زعفران دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید